خانه / کودک و نوزاد / آیا درمانی برای کولیک و گریه کودک کولیکی وجود دارد یا فقط باید منتظر ماند؟

آیا درمانی برای کولیک و گریه کودک کولیکی وجود دارد یا فقط باید منتظر ماند؟

آیا درمانی برای گریه کودک وجود دارد یا فقط باید منتظر ماند؟

قولنج یا کولیک اولین درد شدید کودک است که در زندگی خود احساس خواهد کرد. این بیماری معمولاً به عنوان درد حاد شکمی با گرفتگی شدید اسپاسم در بدن ظاهر می شود ، اما از آنجایی که نوزادان کولیکی نمی توانند دقیقاً آنچه را که باعث ناراحتی آنها می شود را توصیف کنند ، درک والدین دشوار است. بسیاری از داروهای خانگی که والدین برای آرام کردن فرزندان خود از آنها استفاده می کنند وجود دارد.

کارشناسان معتقدند که از هر ۵ نوزاد متولد شده ، ۱ نفر مبتلا به کولیک است . کولیک معمولاً تشخیص داده می شود که از هفته سوم تا ششم زندگی شروع می شود و در موارد شدید تا شش ماه به طول می انجامد. اگرچه هیچ درمان شناخته شده ای وجود ندارد ، بسیاری از داروهای کولیک برای تسکین سریع در هنگام گریه کردن نوزاد کولیک در دسترس هستند.


توصیه این است که از هیچ نوع درمان مکمل بر روی آنها (نوزادان) استفاده نکنید ، زیرا برخی از آنها بدون ریسک نیستند. همه آنها هزینه دارند.”

کولیک یک راز باقی مانده است و علت آن هنوز ناشناخته است. این بیماری معمولاً در چهار ماه اول زندگی رخ می دهد. علاوه بر گریه مداوم ، کودک ممکن است پاها را پیچ کند ، مشت را ببندد و عضلات شکم را سفت دهد.گریه بدون هیچ دلیل مشخصی می تواند آغاز شود. می تواند به مدت سه ساعت یا بیشتر در یک روز بماند.

پزشکان آن را قولنج یا کولیک می دانند که گریه بیش از سه ساعت در روز ، سه روز در هفته به مدت بیش از سه هفته در کودکی که در غیر این صورت سالم است رخ می دهد. 

یک داروی معمولی که در بازار وجود دارد ، ColicEZ نام دارد. براساس وب سایت این محصول ، موفقیت بیش از ۹۰٪ در درمان کولیک کودک دارد. این دارو به عنوان داروی “همه طبیعی” شناخته می شود. فرمول منحصر به فرد هومیوپاتی در عرض چند دقیقه کار می کند ، بنابراین فقط بر اساس “در صورت لزوم” ارائه می شود. گزارش شده است كه برای شكوفه ، فشار ، گرفتگی معده ، سکسکه ، دندان پاشی و حتی رفلاکس اسید کار می کند . همچنین در مورد گازهای ایجاد شده در هنگام ورود غذاهای جدید به دستگاه گوارش ظریف نوزادان بسیار مؤثر است.

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که نوزادان به تازگی به این دنیا عادت کرده اند و با بزرگتر شدن ، قولنج آنها سرانجام فروکش می شود. سیستم های گوارشی آنها یاد می گیرند که چگونه بهتر عمل کنند و با شرایط محیطی معاصر سازگار شوند. در سه ماه اول زندگی ، نوزادان برای آرام کردن خود از امکانات کافی برخوردار نیستند.خود آرام کردن ، مهارتی است که به مرور زمان و با سرعتهای مختلف در کودکان به آرامی رشد می کند.